fbpx

Jedinečná instalace ve veřejném prostoru spojující tři významné pražské městské části. Vysazením narcisových cibulí jsme vytvořili linii vedoucí z ostrova Štvanice, přes Karlín a Vítkov. Touto linií je zdůrazněna nově vytvořená  procházková trasa, na níž kvetou narcisy značící cestu po intervencích ve veřejném prostoru v rámci Landscape Festivalu 2018. Narcisy mezi sebou vytvářejí síť vztahů vytvořenou samotnými autory osázení – našimi kolegy, náhodnými kolemjdoucími a místními obyvateli.


Listopadová výsadba byla nejen participativním happeningem, ale i jedinečným společným autorským dílem. Cílem bylo použití jarních narcisů jako výjimečného městského prvku. Žlutý pás narcisů se v jarních měsících objevil a zjevil novou, dočasnou dimenzi města. Vytvořilo se tak nové propojení tří významných městských čtvrtí, kde rostliny vysázené v pásu vytvořily orientační prvek v prostoru mezi Štvanicí, Karlínem a Vítkovem.


Jak na výsadbu narcisů:
1. Vyhloubi jamku
2. Vsaď cibuli
3. Zakryj drnem
4. Opakuj tisíckrát
5. Počkej na jaro, až rostliny vykvetou a projdi si celou trasu


Společně s kolegy jsme byli iniciátory happeningu #NARCISYPROPRAHU. Cibule narcisů zprostředkovala Česká asociace pro krajinářskou architekturu (ČAKA), která je součástí Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu (SZKT), a dodala společnost JUB Holland.

Realizace probíhala formou hapenningu ve veřejném prostoru a přispěla k ní aktivně řada přátel a známých, kteří jsou spoluautory společné intervence.

NÁZEV PROJEKTU

Narcisy pro Prahu

Typologie

Výstava, Krajinářská architektura

Místo

Štvanice, Karlín, Vítkov (Praha)

Rok

2018 

Status

Návrh, Realizace

Klient

Galerie Jaroslava Fragnera

Design team

Jakub Med, Johana Šimčíková

ve spolupráci s ČZU a přáteli